Посадова інструкція художнього керівника.

Директор районного Будинку культури Валентина Бойко:

Надайте посадову інструкцію художнього керівника.

Відповідає в. о. директора Людмила Подлєсна:

Примірна посадова інструкція художнього керівника
1. Загальні положення.
1.1. Призначення на посаду художнього керівника та звільнення з неї здійснюється наказом директора будинку культури з дотриманням вимог Кодексу законів про працю України та чинного законодавства про працю.
1.2. Художній керівник безпосередньо підпорядковується директору будинку культури.
1.3. У процесі своєї діяльності художній керівник керується Конституцією та законами України, постановами Кабінету міністрів України та наказами Міністерства культури України, органів управління культурою, іншими нормативними документами, а також цією посадовою інструкцією.
1.4. На період тимчасової відсутності художній керівник може бути замінений.
1.5. Художній керівник отримує від адміністрації закладу матеріали нормативно-правового та організаційно-методичного змісту, знайомиться під розпис із відповідними документами.
1.6. Художній керівник систематично обмінюється інформацією з питань, що входять у його компетенцію, з адміністрацією та працівниками клубного закладу.
2. Завдання та обов’язки.
Художній керівник:
2.1. Організовує аматорський колектив, здійснює керівництво ним, визначає перспективи його розвитку.
2.2. Веде навчально-виховну та художньо-творчу роботу, спрямовану на піднесення художнього рівня і виконавської майстерності учасників колективу, формування кожного з них як гармонійно розвиненої особистості з високими духовними, моральними якостями, художньо-етичним смаком.
2.3. Виходячи із завдань художнього виховання з урахуванням обдаровань, здібностей, талантів, інтересів учасників колективу, складає план роботи, обирає ефективні форми, методи культурно-освітньої роботи, добирає репертуар для колективу та окремих виконавців, піклується про матеріально-технічне забезпечення їх виступів.
2.4. Залучає до спільної творчої праці композиторів, поетів, режисерів, сценаристів та інших творчих працівників.
2.5. Дбає про розширення кола учасників аматорського колективу, забезпечує підготовку до виступів на концертах, оглядах, святах, фестивалях, інших культурно-масових заходах.
2.6. Настановленням та особистим прикладом утверджує повагу до принципів загальнолюдської моралі, культурно-національних, духовних, історичних цінностей України.
2.7. Додержується педагогічної етики, поважає гідність учасників колективу, захищає їх від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, запобігає шкідливим звичкам, пропагує здоровий спосіб життя.
2.8. Постійно підвищує професійний рівень, педагогічну, виконавську майстерність, загальну культуру.
3. Права.
Художній керівник має право:
3.1. За погодженням з адміністрацією клубного закладу вибирати та використовувати методики навчання та виховання, учбові посібники та матеріали, підручники.
3.2. Давати обов’язкові до виконання розпорядження, що стосуються організації занять та дотримання дисципліни, притягати до дисциплінарної відповідальності у порядку, встановленому статутом та правилами, що діють у закладі.
3.3. Брати участь в управлінні клубним закладом у порядку, визначеному статутом закладу.
3.4. Захищати свою професійну честь та гідність всіма засобами в межах чинного законодавства.
3.5. Знайомитися зі скаргами та іншими документами, що містять оцінку його роботи, давати пояснення стосовно змісту цих документів.
3.6. В межах своєї компетенції повідомляти керівництву клубного закладу про всі виявлені недоліки в діяльності закладу та вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.7. Вимагати від керівництва клубного закладу сприяння у виконанні обов’язків і реалізації прав, що передбачені цією посадовою інструкцією.
3.8. Підвищувати свою професійну кваліфікацію.
4. Відповідальність.
Художній керівник несе відповідальність:
4.1. За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов’язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, – в межах, визначених чинним законодавством України про працю.
4.2. За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, – в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.
4.3. За завдання матеріальної шкоди – в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.
4.4. За реалізацію плану роботи у відповідності з річним планом та графіком роботи клубного закладу – згідно статуту та інших внутрішніх нормативних документів закладу, а також чинного законодавства про працю.
4.5. За життя та здоров’я учасників колективу під час репетицій – в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.
4.6. За неналежне виконання вимог, визначених статутом та правилами внутрішнього трудового розпорядку – в межах, визначених чинним адміністративним законодавством.
5. Художній керівник повинен знати:
5.1. Знання в обсязі вищої або середньої музично-педагогічної освіти і за спеціальностями групи культури та мистецтва.
5.2. Теорію й історію різних видів мистецтва, класичний та сучасний художній репертуар.
5.3. Цілі, принципи, зміст освіти, форми, методи, засоби навчально-виховної роботи, програмно-методичні матеріали.
5.4. Індивідуальні характеристики учасників колективу.
5.5. Соціальні, культурні, інші умови художньо-освітньої діяльності.
5.6. Основні напрями розвитку культури та мистецтва.
5.7. Законодавчі та нормативно-правові акти та документи з питань навчання і виховання.
5.8. Державну мову відповідно до чинного законодавства про мови в Україні.