20-21 червня 2026 року територія Підвисоцької сільської громади перетворилася на справжній арт-майданчик: тут відбувався фотопленер «Лавандові барви «Бенчикового млина», організований Кіровоградським обласним Центром народної творчості. Два дні мальовничі села Підвисоке та Тернівка приймали фотохудожників із Києва, Хмельницького та Кропивницького, які приїхали, щоб відкрити для себе неповторні скарби нашого краю.
Гостинна Підвисоцька земля зустріла фотомитців теплом і щирістю. Знайомство з громадою гості розпочали у супроводі сільського голови Віктора Лозінського та начальника відділу культури, молоді та спорту Тетяни Мартинюк: відвідали Народний музей історії села Підвисоке, сільський клуб, а далі їх чекала неймовірна подорож річкою Синюхою з її чудовими панорамами.
У селі Тернівка естафету гостинності перейняла староста округи Валентина Степанова. Вона поділилася з гостями унікальною історією села, його традиціями та пам’ятками.
Головним майданчиком та джерелом натхнення для фотографів стало лавандове поле. Власниця приватного підприємства «Бенчиків млин» Анжеліка Король-Секера гостинно відкрила перед гостями двері у справжню казку, подарувавши їм безмежний простір для творчих експериментів.
Два дні у Тернівці були насичені фотосесіями на лавандовому полі, яке перетворилося на справжнє фіолетове море. Попри літню спеку, фотографи працювали без упину, шукаючи унікальні ракурси, експериментуючи з планами та грою тіней. Це був справжній творчий марафон, який завершився сотнями вдалих знімків та незабутніми враженнями.
Проведення заходу на такому високому рівні було б неможливим без підтримки місцевої спільноти. Особливу подяку висловлюємо усій команді професіоналів та людей, відданих своїй справі, які працюють задля розвитку Підвисоцької сільської громади, за їхню неймовірну гостинність, щирі серця та всебічну підтримку в організації цього красивого заходу. Глибоко переконані, що світлини, зроблені під час фотопленеру, розлетяться світом і стануть візитівкою нашого краю. Вони обов’язково сприятимуть популяризації Підвисоцької громади, відкриваючи її туристичну привабливість та потужний культурний потенціал далеко за межами Кіровоградщини.
А у вересні нас чекатиме фотовиставка, зроблена за результатами фотопленеру. Тож маємо за честь запросити до обласного Центру народної творчості тих, хто був не тільки причетний до цього заходу, а й усіх шанувальників фотомистецтва, готових зупинити мить і відчути красу, зафіксовану в кожному кадрі.
















