Витяг з Положення про Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів»

І. Загальні положення

Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів» (далі – фестиваль-конкурс) проводиться щорічно у травні почергово за формами жанру: один рік – хорові колективи, другий рік – малі форми (солісти, дуети, тріо, квартети та вокальні ансамблі).

Засновниками та організаторами фестивалю-конкурсу є управління культури і туризму Кіровоградської обласної державної адміністрації та Кіровоградський обласний Центр народної творчості.

1.3. Фестиваль-конкурс проводиться з метою розвитку та популяризації вокально-хорового мистецтва, підвищення виконавської майстерності, збагачення репертуару аматорських колективів великих і малих форм вокально-хорового жанру та виконавців кращими зразками вітчизняного та світового вокально-хорового мистецтва, відродження і збереження національних традицій України, підтримки талановитих виконавців, розкриття їх творчого потенціалу, взаємозбагачення творчих шкіл та обмін досвідом, формування художніх смаків, визначення перспектив розвитку вокально-хорового жанру, висвітлення через засоби масової інформації досягнень аматорських колективів.

У рамках проведення фестивалю-конкурсу проходять: виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Калиновий розмай», виставка короваїв, фотовиставка «Калиновий дивосвіт», творчі зустрічі учасників та гостей фестивалю-конкурсу, благодійні концерти для інвалідів війни та людей похилого віку, творча лабораторія, майстер-класи для керівників аматорських вокально-хорових колективів за участі провідних фахівців України, традиційне уквітчання калини.

ІІ Порядок та умови проведення фестивалю-конкурсу

Підготовчу роботу з організації та проведення фестивалю-конкурсу здійснює організаційний комітет, що затверджується розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Перший тур фестивалю-конкурсу (відбірний) проходить на місцях, другий тур – у районах, містах, третій (заключний) – 18-19 травня 2019 р. у
м.Кропивницькому.

Урочисте відкриття фестивалю-конкурсу супроводжується виконанням гімну «Калиновий цвіт» та пов’язанням вишитого рушника до гілки калини.

У фестивалі-конкурсі 2019 року беруть участь виконавці малих форм вокально-хорового жанру Кіровоградської області та інших регіонів України: солісти-вокалісти, дуети, тріо, квартети та вокальні ансамблі за номінаціями:

«академічний спів»;

«народний спів»;

«обдаровані діти» (участь беруть діти віком до 16 років).

Конкурсна програма учасника повинна складатись з двох різнохарактерних творів: обробок українських народних пісень, творів української, світової класики, пісень сучасних українських композиторів, авторських пісень.

Твори, які виконувались конкурсантом на попередніх фестивалях «Калиновий спів», до конкурсної програми не включаються. Виконавець має право на конкурсний виступ лише в одному з видів жанру: дуеті, тріо, квартеті чи вокальному ансамблі.

Конкурсна програма може бути представлена у будь-якому інструментальному супроводі або без супроводу – а сарреllа.

У номінації «обдаровані діти» для супроводу дозволяється використання якісної фонограми «мінус», записаної на цифровому носії без дублювання вокального треку
(СD-диск, міні-диск).

Журі має право власного вибору творів з програми для виконання учасником під час конкурсу.

Учасникам фестивалю-конкурсу, окрім конкурсних творів, необхідно знати твори: пісню-гімн «Калиновий цвіт» – музика Н. Медведєвої, вірші Т. Якименко та пісню «Єднаймося, люба родино» – музика В. Газінського, вірші М. Каменюка.

ІІІ Критерії оцінювання

Виступи учасників фестивалю-конкурсу оцінює професійне журі, до складу якого входять провідні фахівці з вокально-хорового, музично-пісенного мистецтва, а також відповідальні працівники органів культури, представники Міністерства культури України.

Виконання конкурсної програми оцінюється за десятибальною шкалою в усіх номінаціях за наступними критеріями:

а) художній рівень репертуару;

б) відповідність репертуару віковій категорії виконавців;

в) оригінальність інтерпретації;.

г) майстерність виконання: виразність, емоційність та артистизм;

ґ) розкриття художнього образу, чистота інтонування, чіткість дикції, ансамбль, динаміка;

д) якість супроводу;

е) сценічна культура: зовнішній вигляд, вбрання, сценографія.

IV. Подача заявок на участь у фестивалі-конкурсі

Анкети-заявки на участь у фестивалі-конкурсі (згідно з додатком), відеозапис конкурсних творів у виконанні претендентів на участь, а також витяг з протокольного рішення журі відбірного туру необхідно подати до 01 квітня поточного року за адресою: Кіровоградський обласний Центр народної творчості, вул. Гоголя, 66/50,
м.Кропивницький, 25006, тел/факс (0522) 22-46-23, e-mаіl: 26143895@mаil.gov.uа.

Твори конкурсної програми в анкеті-заявці мають бути записані у порядку їх виконання на конкурсі. Заміна творів після подачі анкети-заявки або під час конкурсної програми не дозволяється.

Після закінчення визначеного терміну анкети-заявки не приймаються.

V. Нагородження учасників фестивалю-конкурсу

Оргкомітет встановлює нагороди для переможців фестивалю-конкурсу:

Дипломом Гран-прі та пам’ятним подарунком нагороджується найкращий учасник (переможець) фестивалю-конкурсу – одна виконавська одиниця незалежно від номінації;

Дипломами Лауреатів І, II, III ступенів та пам’ятними подарунками нагороджуються учасники у кожній номінації та віковій категорії. Кількість нагороджених визначає журі.

Оргкомітет фестивалю нагороджує дипломами та спеціальними призами переможців у номінаціях:

а) кращий музичний супровід;

б) кращий твір місцевих авторів;

в) краще сценарно-режисерське вирішення та оригінальність презентації району;

г) кращий сценічний костюм колективу;

д) наймолодший учасник фестивалю;

е) кращий сімейний ансамбль;

є) автентичний спів;

ж) приз глядацьких симпатій;

з) благодійник фестивалю.

За вагомий внесок у проведення фестивалю-конкурсу оргкомітет нагороджує дипломами та пам’ятними подарунками творчі делегації районів, міст, фольклорні та музичні аматорські колективи, майстрів декоративно-ужиткового, образотворчого, хлібопекарського та фотомистецтва, організаторів фестивалю, творчі колективи інших регіонів України.

Оргкомітет, журі, громадські та інші організації, спонсори можуть встановлювати спеціальні призи та премії для творчих колективів та окремих виконавців – учасників фестивалю. При цьому всі нагороди погоджуються з журі.

Додаток

АНКЕТА-ЗАЯВКА

на участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів»

  1. Учасник________________________________________________________
    _______________________________________________________________
  2. Назва установи, яку представляє учасник ___________________________
    _______________________________________________________________
  3. Кількість учасників_________________________________________
  4. Прізвище, ім’я по батькові керівника, контактний телефон _______________________________________________________________ ________________________________________________________________
  5. Кількість акомпануючого складу ___________________________________
  6. Прізвище, ім’я, по батькові концертмейстера або керівника оркестру _______________________________________________________________
  7. Адреса, контактні телефони, факс __________________________________

__________________________________________________________________

  1. Нагороди, яскраві сторінки творчої діяльності _______________________________________________________________
    _______________________________________________________________
    ________________________________________________________________

_________________________________________________________________

_________________________________________________________________

  1. Конкурсна програма (2 твори):
Назва твору Автор музики (повне ім’я, прізвище) Автор тексту (повне ім’я, прізвище) Автор обробки народної пісні (повне ім’я, прізвище) Тривалість виступу










Керівник установи,

що відряджає колектив _____________________________(прізвище, ім’я по батькові, займана посада)

Дата «___»_______________ 20___ р. Підпис