«Театральній весні Кіровоградщини» аплодувала Олександрія

16 березня обласний огляд-конкурс аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини» завітав до Олександрії.

«Нас об’єднує одне – жага до творчості, – звернувся до присутніх голова журі, головний режисер обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького, заслужений діяч мистецтва України Євген Курман. – Тому «Театральна весна – це завжди оновлення, натхнення, бажання поділитися досвідом та новими роботами». Він побажав учасникам нових успіхів і перемог. До цих побажань приєдналася й директор Палацу культури «Світлопільський» м. Олександрії Юлія Сосна.

Багатим на враження і щирі оплески був цей день для шанувальників театрального мистецтва. Розпочав творчу естафету народний аматорський театр малих форм «Петриківська громада» Новопразького селищного Будинку культури №2 Новопразької селищної об’єднаної територіальної громади Олександрійського району (режисер Олександр Барвінський). Його виступ, побудований на місцевому матеріалі, був присвячений темі реформ, які стосуються кожного. Актуальна тематика, артистизм та гарні вокальні дані учасниць колективу – все це викликало позитивні емоції у присутніх. «Все буде добре, коли кожен із нас зрозуміє, що ми працюємо для майбутнього наших дітей», – такими словами закінчилася програма
Світлани Софронової та Олександра Барвінського «Нова сорочка зі старими латками, або Реформи по-українськи».

Молодими обличчями, потужною енергетикою, цікавою театралізацією, гарним сценічним вбранням,майстерним виконанням естрадних пісень та професійним читанням репу запам’яталися учасники народного аматорського театру малих форм «Обрій» Петрівського районного Будинку культури (режисер Вадим Блоха). Програма за сценарієм Ірини Реви «Інтернет: чорна та біла сторони» була пізнавальною, насиченою матеріалом, який розрахований на молодь. Сьогодні Інтернет – це невід’ємна частина нашого життя. Але він має як позитивні, так і негативні сторони. Саме про це й була мова у театралізованій програмі «Обрію».

Містичною п’єсою Неди Нежданої «Той, хто відчиняє двері» розпочав свій виступ народний аматорський театр Олександрівського сільського Будинку культури Олександрійського району (режисер Валентина Жовтоножко). Пошуками відповіді на питанням «Що з нами буде далі?» актриси Наталія Гаврилець та Інна Наконечна намагалися донести до глядачів своє розуміння й сприйняття теперішнього часу.

Про пригоди веселого поросятка розповіли у музичній казці М.Туровера та Я.Мірсакова «Поросятко Чок» юні учасники народного аматорського театруляльок «Горицвіт» Знам’янського районного Будинку культури (режисер Вікторія Андреєва). Вони доклали багато зусиль, щоб глядач співпереживав разом із ними, уболівав за казкових героїв. Приємно вразили чудові ляльки тадекорації,виготовлені учасникамита керівником колективу.

Козацькій тематиці, яка була оригінально представлена у формі зустрічі минулого і сучасного, був присвячений виступ народного аматорського театру малих форм «Мальви» Суботцівського сільського Будинку культури Знам’янського району. Авторська програма режисера Тетяни Лакатош «Справжні козаки подолають усе,навіть час» ще раз довела,що тема минувшини сприяє піднесенню духовності нашої молоді,забезпечує усвідомлення самобутності нашого народу.

«Згадала баба, як дівкою була» – таку назву мала програма Людмили Голобородько у виконанні учасників народного аматорського театру малих форм Онуфріївського районного Будинку культури (режисер Людмила Голобородько). Схвальні оплески викликали і театралізація, і хореографічні постановки, і сміливі режисерські знахідки щодо введення в програму балетного номера.

Взагалі, третій етап «Театральної весни» запам’ятався різноманітною тематикою виступів, вдалими режисерськими рішеннями, великою кількістю молодих виконавців. Тож чекаємо нових вражень від Голованівщини, яка зустрічатиме обласний огляд-конкурс 19 березня у Побузькому міському Будинку культури «Металург».